OK dent


Silensor - pomůcka proti chrápání

Silensor - pomůcka proti chrápání

Výzkumy ukazují, že asi 40% obyvatelstva průmyslových zemí chrápe. Muži přes 60 let chrápou dokonce v 60 procentech.

Ve většině případů je hluk chrápání způsoben sevřením dýchacích cest při spánku. ústa bez silensoruPo usnutí uvolníme veškeré svalové napětí a protože oblast krku a nosohltanu není výjimkou, dojde tím také ke zúžení dýchacích cest a omezení jejich průchodnosti. Proud vzduchu, který do sebe vdechujeme proudí zúženým prostorem rychleji a za určitých podmínek rozechvívá měkké zadní patro a tzv. čípek a v tomto momentu začíná trpět nejen okolí, ale i samotný spáč. Chrápání může způsobit nejen ospalost během dne, ale také vážné vaskulární onemocnění. Na vznik podmínek ke chrápání a na jeho hlasitost má vliv řada okolností. Jistě jste si povšimli, že chrápání je častější a intenzivnější při dýchání ústy než při dýchání nosem. Proud vzduchu nasávaný nosem má totiž příznivější sklon k měkkému patru a tolik jej nerozechvívá. Je tedy důležité, aby nás neprůchodné horní cesty dýchací nenutily dýchat ústy.

ústa se silensoremSilensor se skládá ze dvou poloprůhledných částí ve tvaru podkovy, tzv. dlah, které se nasazují na chrup horní i dolní čelisti. Tyto dlahy těsně obepínají zuby v zubním oblouku a díky své pružnosti na nich samovolně drží. Po stranách jsou tyto dlahy vzájemně spojené páskem - spodní čelist je tedy fixována k horní nepohyblivé čelisti, a tím je znemožněno její přílišné uvolnění směrem ke krku, které způsobuje zúžení hltanu. Vzduch tedy může volně proudit a nezpůsobuje vibrace měkkých tkání. I s nasazeným Silensorem je však možné čelistmi do určité míry pohybovat a nehrozí tedy strnulost úst. Silensor nebrání díky svým malým rozměrům dýchání ústy - lze jej tedy použít i v případě, že dýchání nosem je z nějakého důvodu obtížné či nemožné ( např. kvůli polypům ). Silensory se zpravidla vyrábí z poloměkkého komfortního materiálu. Jen při špatném stavu chrupu je nutné vyrobit tuto pomůcku z relativně pevné hmoty. Silensor nelze upevnit v bezzubých ústech či na chrup ve velmi špatném stavu. O jeho použití se poraďte se svým zubním lékařem. Na základě kompletního otisku vašeho chrupu vám pak naše laboratoř Silensor zhotoví.

Zpět na seznam speciálních pomůcek


Aktuality

20.03.2019
IDS Kolín nad Rýnem

zúčastnili jsme se

Prohlížet všechny aktuality

Info

02.09.2017
Zirkonová keramika

Vysoce estetická, extrémně pevná a maximálně přesná zubní náhrada složená ze zirkonové konstrukce a keramické vrstvy.... >

Prohlížet nové informace

Články

03.09.2016
JAK SE DĚLÁ KORUNKA

"Jak korunky přicházejí na svět"... >

Prohlížet všechny články


ivoclar vivadent Vita Zahnfabrik

hlavní stránkafixní náhradysnímací náhradyspeciální pomůckyaktualitynovinkyčlánkyfotogalerieceníkkontakt

Copyright © 2009 Okdent spol. s r.o., Čechova 44, 320 28 Plzeň, e-mail: info@okdent.cz Webdesign Vendys graphics