OK dent


Dlahy proti skřípání zubů

dlahy proti skřípání zubů

Bruxismus - skřípání zubů

Bruxismus nebo také skřípání zubů je intenzivní skousávání čelistí provázené opotřebováním a obrušováním hrbolků a kousacích hran zubů. Bruxismus se objevuje asi u 10 -50 % populace. Je to podvědomé chování, které se objevuje v průběhu spánku, někdy krátce před probuzením, takže si většina postižených vůbec neuvědomuje, že jím trpí. Často jsou to právě partneři a blízcí, kteří postižené na tento zlozvyk upozorní. Bruxismus může vést k bolestem obličejových svalů, které mohou být v ranních hodinách v důsledku přetížení velice citlivé až bolestivé. Může to být vnímáno jako bolest při otvírání úst nebo při tlaku na obličej. Často se tato svalová bolest projevuje jako bolest hlavy, uší nebo krku.

Může způsobovat poškození parodontu, ostatních přilehlých tkání a značné neestetické obroušení až okousání zubů. Dalším častým důsledkem je narušení skloviny zubů , které vede k obnažení dentinu (zuboviny), způsobuje citlivost na chlad, teplo, dotyk atd. Obrovský žvýkací tlak může vést v horších případech ke vzniku prasklin až zlomenin jak zubních tkání, tak výplní. Pokud máte podezření, že bruxismem trpíte, navštivte svého zubního lékaře. Lékař dle vašich symptomů posoudí závažnost potíží a pokusí se analyzovat příčiny. Ve většině případů je zhotovena ochranná plastová dlaha, která se nasadí na noc na zubní oblouk. Zuby jsou tak mechanicky chráněny a minimalizují se škody.

Zpět na seznam speciálních pomůcek


Aktuality

20.03.2019
IDS Kolín nad Rýnem

zúčastnili jsme se

Prohlížet všechny aktuality

Info

02.09.2017
Zirkonová keramika

Vysoce estetická, extrémně pevná a maximálně přesná zubní náhrada složená ze zirkonové konstrukce a keramické vrstvy.... >

Prohlížet nové informace

Články

03.09.2016
JAK SE DĚLÁ KORUNKA

"Jak korunky přicházejí na svět"... >

Prohlížet všechny články


ivoclar vivadent Vita Zahnfabrik

hlavní stránkafixní náhradysnímací náhradyspeciální pomůckyaktualitynovinkyčlánkyfotogalerieceníkkontakt

Copyright © 2009 Okdent spol. s r.o., Čechova 44, 320 28 Plzeň, e-mail: info@okdent.cz Webdesign Vendys graphics