OK dent


PÉČE O ZUBNÍ PROTÉZY

je stejně důležitá jako péče o vlastní zuby...

1. Snímací náhrady se, stejně jako zuby, čistí ráno a večer, pokud možno speciálně upraveným kartáčkem na zubní protézy a samozřejmě podle Vaší potřeby i po jídle.

2. Samozřejmostí je také odstranění zbytků potravy z dásní. Aby se dásně lépe prokrvily, dopřejte jim občas krátkou masáž - výhradně měkkým zubním kartáčkem.

3. Na noc náhradu ukládejte do nádoby s vodou, nejlépe ještě se speciálním čistícím prostředkem na zubní protézy. Tím pečujete nejen o zubní náhradu, ale zároveň i o ústní dutinu, kde si především dásně odpočinou od trvalého tlaku při každodenním nošení.

4. Nezapomínejte také na pravidelnou návštěvu u zubní lékaře (dvakrát za rok) a pokud se vyskytnou jakékoliv nepříjemné pocity nebo bolest při nošení, kontaktujte svého zubního lékaře dříve. Problém Vám pomůže vyřešit, navrhne případnou opravu a nebo Vám doporučí zhotovení nové zubní náhrady. Každé tři roky má pacient právo na zhotovení nové protézy ve standardním provedení zdarma ( informujte se u svého ošetřujícího lékaře ).

V případě, že Vám zubní náhrada praskne nebo se zlomí, neslepujte ji, navštivte svého zubního lékaře!
 
Z protézy Vám může také neopatrným kousnutím vypadnout zub. Pokud jej zachráníte, přineste jej spolu s protézou k Vašemu lékaři!

Na závěr - čím lépe se budete o svoje “třetí zuby“ starat, tím déle Vám zubní náhrada vydrží a budete s ní spokojeni.


 

                                                                         

Zpět na seznam článků


Aktuality

20.03.2019
IDS Kolín nad Rýnem

zúčastnili jsme se

Prohlížet všechny aktuality

Info

02.09.2017
Zirkonová keramika

Vysoce estetická, extrémně pevná a maximálně přesná zubní náhrada složená ze zirkonové konstrukce a keramické vrstvy.... >

Prohlížet nové informace


ivoclar vivadent Vita Zahnfabrik

hlavní stránkafixní náhradysnímací náhradyspeciální pomůckyaktualitynovinkyčlánkyfotogalerieceníkkontakt

Copyright © 2009 Okdent spol. s r.o., Čechova 44, 320 28 Plzeň, e-mail: info@okdent.cz Webdesign Vendys graphics